COVID report pro Chlumčany

Vážení občané, v rámci Mobilního Rozhlasu nyní máte k dispozici unikátní Covid report, který vám poskytne přehledné a transparentní informace o výskytu COVID-19 v Chlumčanech.

Vážení občané, v rámci Mobilního Rozhlasu nyní máte k dispozici unikátní Covid report, který vám poskytne přehledné a transparentní informace o výskytu COVID-19 v Chlumčanech: https://obec-chlumcany.mobilnirozhlas.cz/covid-report.

Každý den můžete zjistit:

• Aktuální počet nakažených COVID-19 a denní přírůstek.
  • Míru pozitivity - podíl nemocných na počtu obyvatel.
  • Srovnání se samosprávami v blízkém okolí.
  • Srovnání se stejně velkými samosprávami v kraji.

Věříme, že vám Covid report bude užitečným zdrojem informací v této nelehké době.

Cílem projektu COVID report, který pro všechny obce na území Česka zajišťuje Mobilní Rozhlas ve spolupráci s technologickým startupem MAMA AI a Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR, je informovat občany o skutečném počtu nakažených a nových přírůstcích přímo v místě jejich bydliště, zaměstnání nebo tam, kde bydlí jejich blízcí. Tlumit případnou paniku, ale také posilovat obezřetnost v místech, kde počty případů rostou.

COVID report jsou přehledně zpracovaná data od Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky, týkající se vývoje koronavirové epidemie v Česku – tedy stejná data, kterými se řídí vláda a jednotlivá ministerstva. Pro účely obcí jsme se z nich rozhodli vybrat a srozumitelně zpracovat to nejdůležitější. Tedy data, na které se jednotlivých samospráv občané již dlouhodobě ptají a které nyní obce musí složitě dohledávat a případně riskovat, že je špatně interpretují.

COVID report Vám poskytne v přehledné podobě údaje o aktuálně nakažených obyvatelích obcí, denní přírůstky a změnu takzvané míry pozitivity – tedy podíl nemocných na celkovém počtu obyvatel. Jednotlivé obce zároveň srovnává s okolními katastry, se sídly v širším okolí, ale také se srovnatelně velkými obcemi v kraji. Veškerá data prezentuje v přehledných infografikách a s přesnými vysvětlivkami, jak se s nimi pracuje.

Datum vložení: 11. 3. 2021 14:08
Datum poslední aktualizace: 11. 3. 2021 14:32