Stanovisko Ministerstva vnitra ČR k prokazování totožnosti občanským průkazem, cestovním pasem a řidičským průkazem v době nouzového stavu

Za účelem omezení pohybu osob i činnosti řady institucí ze zdravotních důvodů je umožněno občanům se prokazovat občanským průkazem, řídit s řidičským průkazem, jimž skončila platnost.

Občané se mohou na území ČR nadále prokazovat občanským průkazem nebo cestovním pasem, jimž skončila doba platnosti po 1.3.2020.

Osoby mohou nadále řídit motorové vozidlo s řidičským průkazem, jemuž skončila platnost  během nouzového stavu.

Občané, kterým skončila doba platnosti občanského průkazu po dni 1.3.2020, nemají dočasně povinnost požádat o vydání nového občanského průkazu ve lhůtě do 15 pracovních dnů.

Uvedená opatření lze aplikovat pouze po dobu trvání nouzového stavu.

Stanovisko MVČR k prokazování totožnosti v době nouzového stavu

Stanovisko MVČR totožnost a povinnosti.pdf
Datum vložení: 25. 3. 2020 21:00