ŽIVOTNÍ PODMÍNKY 2020 – výběrové šetření v domácnostech

Český statistický úřad bude realizovat výběrové šetření v domácnostech v době od 1. února do 24. května 2020.

ŽIVOTNÍ PODMÍNKY 2020 – výběrové šetření v domácnostech

Český statistický úřad (ČSÚ) organizuje v roce 2020 v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v ČR. Smyslem zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel a data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby obyvatel.

Průzkum proběhne v době od 1. února do 24. května 2020 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů. Terénní pracovníci se budou prokazovat průkazem tazatele a příslušným pověřením, občanským průkazem, popř. průkazem zaměstnance ČSÚ.

Získané údaje jsou anonymní a data jsou důsledně chráněna.

Datum vložení: 28. 1. 2020 13:34
Datum poslední aktualizace: 28. 1. 2020 13:37