Stodská nemocnice má nové ordinace a rehabilitaci

Stodská nemocnice zprovoznila přístavbu ambulantního traktu nemocnice a rekonstruované prostory rehabilitačního oddělení.

Stodská nemocnice zprovoznila přístavbu ambulantního traktu nemocnice a rekonstruované prostory rehabilitačního oddělení. Přístavba je další z etap postupné modernizace nemocnice, která začala v roce 2014 a bude pokračovat i v dalších letech. „Přístavba má dvě podlaží. Ve spodním se rozšířilo a zároveň zmodernizovalo rehabilitační oddělení a vznikly tři ordinace s čekárnami. Do nich se v nejbližších dnech přestěhují dětský praktický lékař a neurologická a rehabilitační ambulance. Do horního patra přístavby se pak přesune celý provoz gastroenterologie,“ popisuje využití nových prostor ředitel nemocnice Alan Sutnar.

Změny ocení především pacienti. V ambulancích, čekárnách i na rehabilitačním oddělení je čeká větší komfort, více soukromí a efektivnější léčba. Například čekárny byly dosud na úzké chodbě nemocnice. Nyní jsou prostornější a nejsou průchozí. A na rehabilitaci je nové přístrojové vybavení poskytující širší škálu procedur. Na rehabilitačním oddělení také dříve využívali tři větší tělocvičny, kde byli pacienti odděleni posuvnou zástěnou. "Nyní máme k dispozici pět tělocvičen, kde bude každý pacient v jedné místnosti pouze s terapeutem, což umožňuje větší soukromí pro pacienta a individuálnější péči.  A zlepšily se i prostory šaten a sociální zařízení," říká primářka rehabilitačního oddělení Ludmila Wabneggerová. Oceňuje i přesunutí rehabilitační ambulance k rehabilitačnímu oddělení. "Pacienti ani personál už nebudou muset komplikovaně přecházet z jednoho pracoviště na druhé," dodává.

Ambulance a gastroenterologie dosud působily v lůžkovém traktu nemocnice. Tyto prostory začne už letos nemocnice přestavovat na novou lůžkovou stanici oddělení následné péče. „Oddělení dosud působí ve stísněných podmínkách. Aby uspokojilo vysokou poptávku po tomto typu péče, jsou některé pokoje i vícelůžkové. Chceme ale, aby pacienti měli větší prostor a standardní kapacita pokojů byla tři lůžka,“ vysvětluje další z přínosů přemístění ambulancí šéf nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos. Stavební úpravy vyšly na 20 milionů korun. Prostředky poskytl Plzeňský kraj.

Datum vložení: 11. 2. 2020 17:42